na vrhu Troglava 1913m

Vikend 24/25. srpnja 2010. deseteročlana ekipa našeg društva boravila je na obližnjoj Dinari, kojom prilikom  smo po olujnoj buri poduzeli uspon na njezin najviši vrh Troglav (1913m). Krenuli smo u subotu  24. srpnja iz pravca planinarskog doma na Vrdovu gdje smo koristili 16 kilometarski put do planinarskog skloništa na Vještić gori. U planu ovog izleta bila su i speleološka istraživanja ovog dijela Dinare, pa smo stoga sa sobom imali i popriličnu količinu speleo-opreme te nam je u njenoj dopremi do odredišta izuzetno pomogao član PU Dinaridi Ivan Dadić sa svojim terenskim vozilom i prikolicom. Iako smo zbog kratkog vremena boravka i ogromnom prostranstvu  tek djelomično uspjeli u svojim speleološkim istraživanjima ipak smo se uvjerili da na ovom lijepom planinskom prostoru postoji mnoštvo speleoloških objekata koji su zbog nepristupačnosti i dugog trajanja snijega ostali neistraženi, pa se nadamo da ćemo idući put uspjeti angažirati nekoga iz PU Dinaridi da nam pokaže još speleoloških objekata na ovom dijelu Dinare. Nakon ugodnog druženja u planinarskom skloništu odlazimo na spavanje a ujutro po burnom, maglovitom i hladnom vremenu krećemo prema vrhu Troglava i sami  zatečeni mogućnošću ovolikog zahlađenja usred ljeta!!! Ipak oblačimo i špiljarske kombinezone te ih koristimo kao dobru zaštitu od hladne bure i krećemo u osvajanje oblacima obavijenog Troglava.

Pogled na Troglav iz Drniša.

Planinarski dom na Vrdovu (1001) m/nv

ulaz u jdan od mnogobrojnih speleoloških objekata.

jama sa ostacima snijega

Troglav i obližnji vrhovi u oblacima.

Vrh Troglava u magli.

Na  vjetrovitoj stazi prema vrhu.

Pogled prema Livanjskom polju.

Na vršnom hrbatu (sve čestitke Nadi Copić na ovom vjetrovitom usponu, a naravno i ostatku ekipe)

Još malo i tu smo nadomak vrha!!!

Magloviti pogled prema 200 metarskoj sjevernoj Troglavskoj stijeni.

Na vrhu Troglava 1913 m

Silazak prema skloništu.

Planinarsko sklonište sagradili su PU Dinaridi iz Splita na 1530 m/nv

Prilikom povratka prema Vrdovu trebalo nam je 2,5 sata pješačenja kroz zanimljive dijelove Vještić gore gdje smo jeli šumskih jagoda kojih ima u izobilju.