na vrhu Kamešnice 1856 m

25. siječnja 2011. dvojica naših članova   M.Matetić i T.Jerković izveli su zimski uspon na vrh Kamešnice iz pravca Podgradine (BiH) mjesta koje se nalazi uz samo jezero Buško Blato.Do skloništa "Pešino vrilo"(1400 m) trebalo je 3 sata uz 20 cm snijega i temperaturu zraka -12 a tijekom noći  temperatura je pala  i do -20. Za uspon od samog skloništa do vrha trebalo je nešto više od 3 sata. Uz lijepo, ali hladno vrijeme pogledi prema bosanskim i  primorskim planinama bili su prekrasni. Ovo je drugi uspon naših članova u kratko vrijeme na vrh Kamešnice. Iipak ovaj sa bosanske strane planine malo je strmiji i zahtjevniji te je potrebno imati svu opremu za zimske uspone.

Dnevna temperatura zraka -12 (minus dvanaest)

Planinarsko skloniše "Pešino Vrilo" 1400 m/nv

Pogled na Buško Blato

Detalj sa uspona